Muzeum na klifie
Muzeum w Trzęsaczu otwarte zostało w 2000 r., ale w zupełnie nowej, multimedialnej odsłonie, działa od maja 2014 r.
Plaża w Pobierowie szerokości 40 metrów i długości aż 4 kilometrów
Muzeum w Trzęsaczu otwarte zostało w 2000 r., ale w zupełnie nowej, multimedialnej odsłonie, działa od maja 2014 r.
Labirynt luster to miejsce zapewniające świetną zabawę dla osób w każdym wieku! Obiekt wypełniony z setek luster spowoduje, że wyjście będzie bardzo utrudnione. Doskonały układ wielu luster odpowiednio oświetlonych wprawi w dezorientację oraz sprawi iluzję dając wiele emocji
Oferujemy państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Nasze miniatury zostały wykonane w skali 1:10.
Umożliwia ona turystom oglądanie ruin gotyckiego kościoła z wyjątkowej perspektywy. Wcześniejsze tradycyjne, drewniane zejście zostało zdemontowane w celu umożliwienia przeprowadzenia prac zmierzających do zabezpieczenia ruin gotyckiego kościoła. Ze znajdującej się 20 m n.p.m. platformy można obserwować morze lub zejść na jego brzeg po ażurowych, stalowych stopniach. Projekt inwestycji przewiduje także miejsce na windę dla osób niepełnosprawnych.
Historia nadmorskiej wąskotorówki rozpoczęła się 1 lipca 1896 r., kiedy to kolej po raz pierwszy wyruszyła w trasę z Gryfic do Niechorza. Mijały lata, zmieniały się kolejne rządy i systemy polityczne, przesuwały się granice, przemijały mody i pokolenia ale podróż po wąskich torach wciąż fascynuje jak niegdyś. Nie boimy się upływu czasu, bo wiemy, że to co dobre, nigdy nie traci na wartości.
Świętując kolejną rocznicę uruchomienia pierwszej trasy, otwieramy dziś nową kartę w historii nadmorskiej wąskotorówki.
Sredecznie zapraszamy do odbycia fascynującej podróży w czasie wspaniałą, jak niegdyś, Nadmorską Koleją Wąskotorową.
Do dyspozycji pasażerów są dwie trasy: dłuższa, z Gryfic do Pogorzelicy, obejmująca 15 stacji oraz krótsza, obejmująca 7 stacji, zlokalizowanych na terenie gminy Rewal.
Kolej wyjeżdża codziennie pierwszym kursem z zajezdni w Gryficach. Po dotarciu do Trzęsacza pociąg kursuje dalej wahadłowo na trasie Trzęsacz - Pogorzelica - Trzęsacz.
Ostatni kurs waskotorówki jest kursem powrotnym do lokomotywowni w Gryficach.
Łączna długość trasy 39,4 km
Długość trasy 9,9 km
Zapraszamy do odwiedzenia Parku Wieloryba w Rewalu. To jedyne w okolicy miejsce, gdzie jednocześnie bawiąc się i ucząc można dowiedzieć się wiele na temat tego, co wszyscy kochamy – morza. W czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych dzieci i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom i wielkim wielorybom, dowiedzieć się wreszcie, gdzie jest Nemo, a także poznać ryby, które spożywamy w okolicznych smażalniach.
Jeśli zatem spędzasz czas nad morzem i szukasz ciekawych miejsc, które można odwiedzić, aby się nie nudzić, przyjdź do nas! Park Wieloryba to niezapomniana morska przygoda, jaką możesz przeżyć na lądzie. I nie zapomnij o aparacie fotograficznym, bo zdjęć zrobionych u nas będą Ci zazdrościć wszyscy znajomi na Facebooku. promocję cenową.
Warto zobaczyć stare miasto w Trzebiatowie.
Miasto ma czytelne średniowieczne rozplanowanie w obrębie częściowo zachowanych ceglanych murów obronnych, opasanych fosą, z gotycką farą,
klasycystycznym pałacem, ratuszem na rynku oraz licznym zespołem mieszczańskich kamienic.
W kompozycji układu przestrzennego i architektonicznego miasta dominują formy historyczne, stanowiące świadectwa historii i rozwoju urbanistycznego miasta, od średniowiecza po początek XX wieku. Całość zespołu miejskiego Trzebiatowa ma ponadlokalną wartość zabytkową. Charakterystyczny dla Trzebiatowa jest szachownicowy układ urbanistyczny na Starym Mieście. Cały jego obszar wpisany jest do rejestru zabytków. Bogactwo zabytków miasta powoduje iż Trzebiatów nazywany jest Kazimierzem Północy.
Hejnał Trzebiatowa – hejnał jest odtwarzany mechanicznie cztery razy dziennie: o 9, 12, 15 i 18 z wieży trzebiatowskiego ratusza. Hejnał został skomponowany z okazji jubileuszu 700-lecia Trzebiatowa w 1977 roku. Jego autorem jest szczeciński kompozytor Walerian Pawłowski.
W XVII wieku został wprowadzony w Europie nowy typ wiatraka o nieruchomym korpusie, oraz spoczywającą na nim obracalną bryłą dachu o podstawie kołowej obracającą się na łożysku posadowionym na oczepie wieńczącym ściany u góry. Zdolność obrotu „czapy” dachu o 360 stopni pozwalała na ustawianie powierzchni skrzydeł prostopadle do kierunku wiatru.
W 2012 roku Wiatrak w Lędzinie otrzymał Certyfikat Miejsce z Klimatem przyznany przez Forum Rozwoju Efektywnej Energii dla obiektu promującego nowoczesne źródła energii na terenach wiejskich i podmiejskich
Nasza Motylarnia to miejsce swobodnie latających motyli egzotycznych dostępnych na wyciągnięcie ręki! Odkryj ten cudowny, zaczarowany świat. Zobacz jak z poczwarki wykluwają się barwne motyle, poznaj ich zwyczaje i dowiedz się jak niesamowite tajemnice kryją.
W Dreżewie znajduje się popadający w ruinę XIX-wieczny pałac zbudowany w stylu
neogotyckim przez szczecińskiego radcę handlowego. Budynek ma czworoboczną wieżę z blankami i stoi na skarpie otoczonej murem. Wokół pałacu znajduje się park, z między innymi kasztanami jadalnymi i miłorzębami.
Ruiny gotyckiego kościoła wybudowanego pośrodku wsi na przełomie XIV/XV wieku w odległości prawie 2 km od morza.
Kościół na początku należał do katolików, lecz po reformacji został kościołem ewangelickim do końca swych dni. Procesy abrazyjne spowodowały, że brzeg morski nieustannie zbliżał się do budowli. Ostatnie nabożeństwo odprawiono w kościele 2 marca 1874 roku. Wyposażenie świątyni przewieziono do katedry w Kamieniu Pomorskim, a część zabytkowego tryptyku można obejrzeć w rewalskim kościele. W 1901 roku zawaliła się pierwsza jego część. Dziś pozostał jedynie fragment południowej ściany. Obecnie trwają intensywne prace nad ochroną ruin przed sztormami. Jest to jedyna tego typu atrakcja turystyczna w Europie.
Największym zabytkiem miejscowości jest zespół latarni morskiej
wybudowany w latach 1863-1866. Do zespołu prócz latarni, zaliczany jest także dom latarników, dwa budynki gospodarcze, a także ogród z murowanym ogrodzeniem i furtkami.